W wyniku złożonych przeze mnie interpelacji oraz poprawki do budżetu na ten rok, poprawione zostaną światła dla tramwajów w 4 miejscach Poznania.

Poprawione już zostały światła na skrzyżowaniach Grunwaldzka/Matejki, Roosevelta/Poznańska oraz Górna Wilda/Królowej Jadwigi. W trakcie remontu torowiska na 28 Czerwca, poprawione zostaną światła na przejeździe tramwajowym przed pętlą Dębiec (moja poprawka do budżetu na 2017 r.) – tramwaje jadące od strony centrum nie będą musiały zatrzymywać się pod sygnalizatorem.

Niestety, wyłączony został priorytet dla tramwajów na skrzyżowaniu Święty Marcin/aleja Niepodległości. Będę zabiegał, aby jednak został on przywrócony. Będę się także przyglądał działaniu sygnalizacji dla tramwajów na innych skrzyżowaniach w Poznaniu i w razie potrzeby interweniował. Tramwaje powinny mieć zapewniony bezwzględny priorytet na zdecydowanej większości skrzyżowań w mieście. Pozwoliłoby to na przyspieszenie tramwajów i przyciągnięcie nowych pasażerów, a w konsekwencji oznaczało oszczędności dla MPK (mniej potrzebnych tramwajów do obsługi danych linii) oraz korzyści finansowe od nowych pasażerów.

Interpelacja ws. priorytetu dla tramwajów na wybranych skrzyżowaniach

Interpelacja ws. działania świateł na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi/Górna Wilda

Dodaj komentarz