Program 2018-2023

O co chcę zabiegać w kolejnej kadencji w Radzie Miasta?

Zagłosuj na Społeczną Koalicję Prawo do Miasta!

21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy m. in. Prezydenta Poznania oraz miejskich radnych.
Startując z list Społecznej Koalicji Prawo do Miasta, chciałbym dalej służyć mieszkańcom Poznania, zabiegając o sprawy, z którymi się do mnie zgłaszacie.
W kolejnej kadencji Rady Miasta chciałbym się skupić na zagadnieniach związanych z transportem publicznym, wsparciem młodych ludzi i zatrzymaniem ich w Poznaniu.

Sprawny transport publiczny powinien być podstawą poruszania się po metropolii, jaką jest Poznań. Powinien być on wysokiej jakości, niezawodny, blisko domu oraz miejsca pracy czy nauki. Dlatego ważna jest budowa nowych tras tramwajowych oraz węzłów przesiadkowych – będę zabiegał o przedłużenie tramwaju z Dębca na os. Dębina wraz z funkcjonalnym węzłem przesiadkowym na Dębcu – tak aby przesiadki pomiędzy autobusami ze Świerczewa i Lubonia, pociągami oraz tramwajami były wygodne dla pasażerów.

Zatrzymanie młodych ludzi w Poznaniu jest jednym z większych wyzwań, z którym powinny się zmierzyć miejskie władze. Przykro mi, kiedy moi znajomi rówieśnicy wyprowadzają się do innych miast – Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Berlina – i z tymi miastami wiążą swoją przyszłość. W tej kadencji z mojej inicjatywy jest opracowywana „Polityka dla ludzi młodych” – w kolejnej kadencji należy wdrażać rozwiązania zawarte w tym dokumencie. Młodzi muszą w Poznaniu znaleźć pracę, która pozwoli im się rozwijać lub powinni mieć warunki do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Aby to osiągnąć, Miasto musi zabiegać o przyciąganie nowych inwestorów (m.in. z branży usług dla biznesu) poprzez wyznaczanie nowych terenów pod powierzchnie biurowe czy zabieganie o nowe połączenia lotnicze z Ławicy. Ważny jest tez rozwój budownictwa mieszkaniowego – uruchomienie nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe np. na Wolnych Torach czy przekształcanie danych dzielnic przemysłowych (np. na Starołęce).

Ponieważ startuję z okręgu obejmującego swoim obszarem: Rataje, Żegrze, Starołękę, Minikowo, Marlewo, Krzesiny, Pokrzywno, Garaszewo, Głuszynę, Dębiec i Świerczewo, chcę zabiegać także o rozwiązanie problemów w tych dzielnicach.

DLA RATAJ i ŻEGRZA

 • Doprowadzę do renowacji Parku nad Wartą – naprawy nawierzchni alejek, budowy integracyjnego placu zabaw, żeby powstała wspólna przestrzeń dla dzieci, młodzieży, i seniorów, oraz osób z niepełnosprawnościami.
 • Dopilnuję montażu elektronicznych rozkładów jazdy na przystankach tramwajowych (ul. Zamenhofa) i autobusowych (ul. Piłsudskiego),
 • Będę zabiegał o strzeżone boksy rowerowe na Ratajach
  Więcej na https://www.koalicjapdm.org/program/dla-dzielnic/#Rataje-Zegrze

DLA ŚWIERCZEWA

 • Doprowadzę do przebudowy węzła przesiadkowego na Dębcu z tramwajem na os. Dębina i dworcem autobusowym na ul. Opolskiej.
 • Dopilnuję przebudowy ul. Kołłątaja – bezpieczna osiedlowa ulica z uspokojonym ruchem, zielenią, wygodnymi przystankami autobusowymi.
 • Powstaną nowe place zabaw – np. przy ul. Nizinnej i wybieg dla psów.
 • Ochronię Szachty przed zabudową – przez uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
  Więcej na https://www.koalicjapdm.org/program/dla-dzielnic#Swierczewo

Mam nadzieję, że moją czteroletnią pracą w radzie miasta oraz niemal dziesięcioletnią w Radzie Osiedla Świerczewo udowodniłem, że potrafię być skuteczny i realizuję składane obietnice. Jeśli zależy Państwu na Poznaniu przyjaznym jego mieszkańcom oraz radnych rzetelnie pracujących dla miasta i mieszkańców, zachęcam do oddania na mnie głosu oraz na pozostałych kandydatów Społecznej Koalicji Prawo do Miasta!

Społeczna Koalicja Prawo do Miasta

Poznaj nas bliżej!

4 lata w Radzie Miasta - Zaangażowany w...

Drogie poznanianki, drodzy poznaniacy!

Dobiega końca kadencja Rady Miasta Poznania, w której dzięki Państwa głosom oddanym na mnie w wyborach samorządowych w 2014 roku, miałem możliwość pomagać w realizacji postulatów i spraw przez Państwa zgłaszanych. Prosząc o Państwa poparcie w ostatnich wyborach, złożyłem zobowiązanie do aktywnej i skutecznej pracy na rzecz Miasta Poznania. Czując obowiązek wobec wszystkich osób, które mi w 2014 roku zaufały, zdecydowałem się przygotować sprawozdanie z mojej działalności, dzięki czemu będą mieli Państwo możliwość zapoznać się z tematami, w które się angażowałem i o co skutecznie zabiegałem.
Jednocześnie pragnę Państwu podziękować za propozycje rozwiązań w różnych obszarach codziennego życia Mieszkańców Poznania. Pomimo tego, że wiele spraw zostało skutecznie zrealizowanych w Radzie Miasta Poznania, mam świadomość, że w naszym mieście nadal jest sporo do zmiany i poprawy. Jednak proszę mieć pewność, że zawsze starałem się, aby przedstawiane przez Państwa problemy były możliwie jak najlepszy sposób rozwiązane przez władze miejskie.

Tomasz Wierzbicki - Społeczna Koalicja Prawo do Miasta

W Radzie Miasta

od 2014 r. :

22

zaproponowałem zadań przyjętych do budżetu miasta

4

przygotowowałem projektów uchwał

187

złożyłem interpelacji do Prezydenta

45

wygłosiłem zapytań do Prezydenta

Najważniejsze działania

Aktualności ze strony

24 marca – wybory rady osiedla

Już w najbliższą niedzielę 24 marca, wybory do rad osiedli 🗳️ w tym także wybory do Rady Osiedle Świerczewo, do […]

2479 głosów – dziękuję!

Serdecznie Wam dziękuję za każdy głos, za każdy wyraz poparcia przez ostatnie tygodnie! Prawie 2500 głosów to wynik, którego ani […]

Sprawny transport oraz integracja mieszkańców – na Dębcu i Świerczewie

Tramwaj na Dębinę, wygodne przesiadki na Dębcu, wsparcie dla targowiska oraz stworzenie miejsca integracji dla mieszkańców Świerczewa – jako kandydaci […]

Dworzec kolejowy kiełbasą wyborczą?

Poznaniacy cały czas czekają na porządny dworzec kolejowy – wczoraj po raz kolejny upomnieliśmy się o niego jako Społeczna Koalicja Prawo […]

PKP wyraża wolę współpracy przy usprawnieniu funkcjonowania przejazdu w ul. Opolskiej!

Miasto powoła zespół ds. usprawnień komunikacyjnych dotyczących funkcjonowania przejazdu kolejowego w ul. Opolskiej.

Powstanie lewoskręt z Dolnej Wildy we Wspólną

W wyniku złożonej przeze mnie interpelacji, do końca października powstanie pas do skrętu w lewo z ul. Dolna Wilda w […]

“Trasa zmieniona” już nie będzie myliła

Też Was denerwuje, kiedy na tramwaju widzicie napis ‘Trasa zmieniona’ i się zastanawiacie, czy tramwaj pojedzie objazdem, czy może już […]

Czy można skrócić czas zamknięcia przejazdu kolejowego w ul. Opolskiej?

Od czasu modernizacji linii kolejowej z Poznania w kierunku Wrocławia, mieszkańcy Świerczewa i Dębca tracą znacznie więcej czasu na zamkniętym […]