Na miejskiej mapie pod adresem www.sip.geopoz.pl zostały zamieszczone lokalizacje kopert parkingowych dla osób z niepełnosprawnością oraz samochodów z car-sharingu.

Zamieszczenie w internecie na mapie lokalizacji kopert dla osób z niepełnosprawnością ma im ułatwić szybsze dotarcie do celu i parkowanie. Obecnie na mapie miejskiej są wskazane koperty z obszaru z strefy płatnego parkowania (Stare Miasto i Jeżyce), ale z czasem będą one dla całego miasta. Zgodnie z wymogami ustawowymi, na drogach 4% miejsc powinno być przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością, dlatego też przy wprowadzaniu nowych organizacji ruchu, czy np. w ramach projektowania strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu, takie koperty muszą być uwzględniane.

Dodana została także warstwa z kopertami dla samochodów z car-sharingu – współdzielonych, z których mogą korzystać klienci wypożyczalni samochodów oferujących samochody hybrydowe i elektryczne).

Interpelację ws. zamieszczenia na mapie internetowej kopert złożyłem w kwietniu. Mam nadzieję, że będzie to spore ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością, które muszą dojechać w miarę blisko celu. Z mapy można korzystać pod adresem http://195.216.117.150/sip/nmap/mapa/1/default

http://bip.poznan.pl/bip/interpelacje/interpelacja-ws-inwentaryzacji-miejsc-parkingowych-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia-oraz-kopert-dla-samochodow-z-car-sharingu-i-zamieszczenia-na-stronie-poznan-pl-plan,NT0003ACEE/