Jestem uczestnikiem przeprowadzanego w Poznaniu audytu polityki rowerowej. Niestety, chociaż zaproszenie otrzymali wszyscy radni miasta, byłem jedynym, który z tego skorzystał.

Audyt polityki rowerowej (BYPAD) ma na celu ocenę i poprawę polityki rowerowej w danym mieście. W ten sposób zostało przebadanych już ponad 200 miast na świecie. W audycie biorą udział przedstawiciele zarówno urzędników, radnych jak i organizacje społeczne reprezentujące rowerzystów.

Audyt składa się z kilku części, m. in. przejazdów po mieście, wypełnieniu ankiety, przejeździe po innym mieście w celu zobaczenia pozytywnych przykładów (w tym przypadku – pojechaliśmy do Wrocławia) oraz grupowym ustaleniu ocen dla naszego miasta. Całość jest przeprowadzona przez zewnętrznych audytorów, którzy na końcu mają za zadanie stworzenie wniosków i zaleceń dla Poznania.

Żałuję, że inni radni miasta nie wyrazili chęci wzięcia udziału w audycie. Myślę, że wiele dałby niektórym wyjazd do Wrocławia, gdzie zobaczyliśmy wiele rozwiązań, które można wprowadzić w naszym mieście, jak np. pasy rowerowe na głównych ulicach. Będę się starał o ich wdrożenie w Poznaniu.

fot. Rowerowy Poznań

One Thought on “Audyt rowerowy Poznania – jak jest i jak mogłoby być?”

Dodaj komentarz