Kiedy napisałem interpelację z prośbą o wywieszenie flag przed Urzędem Miasta – Polski, Poznania i Unii Europejskiej, myślałem że ich brak (przynajmniej tych dwóch pierwszych) to zwykłe niedopatrzenie. Otóż nie – Prezydent ich nie wywiesi!

Niezwykle mnie zaskoczyła odpowiedź Prezydenta Jacka Jaskowiaka​. Argumenty, jakie padają, aby nie wywiesić flagi Polski 🇵🇱 przed Urzędem, są przeróżne – że stosowne przepisy nie pozwalają, że flagę trzeba w nocy oświetlić, że w czasie deszczu należałoby ją ściągnąć… Flagi Unii Europejskiej 🇪🇺 też nie zobaczymy, chociaż jej wywieszania nie regulują przepisy. Na temat flagi Poznania… Prezydent milczy! Brak tej ostatniej jest osobiście najbardziej rozczarowujący.
Co ciekawe, w innych miejscach Poznania flagi wiszą cały czas. Tak jest chociażby na Ratuszu czy Kopcu Wolności. Ale pełen zestaw flag, czyli Polski, Poznania i UE wisi przed głównym wejściem na Międzynarodowe Targi Poznańskie – spółki, która jest w 100% miejska i szefem rady nadzorczej jest… Jacek Jaśkowiak. Czy tam już obowiązują inne przepisy i zwyczaje?

 

http://bip.poznan.pl/bip/interpelacje/interpelacja-ws-wywieszenia-flag-na-dziedzincu-urzedu-miasta,NT0003AB22/