Znamy już skład nowej Rady Miasta, ale nadal czekamy na rozstrzygnięcie poznaniaków dotyczące wyboru Prezydenta Miasta. Gorąco zachęcam wszystkich do oddania głosu na Jacka Jaśkowiaka!

Mamy jedną z niewielu szans zakończyć rządy Ryszarda Grobelnego oraz jego ekipy w naszym ukochanym mieście. Jeszcze miesiąc temu wydawałoby się to absolutnie niemożliwe, ale wyniki wyborów samorządowych przyniosły nowe otwarcie. “Niezniszczalny” prezydent Grobelny otrzymał jedynie 45 tys. głosów, przy czym konkurencja – aż 130 tys. głosów. Pokazuje to ogrom osób, które chcą zmian w sposobie zarządzania miastem. Sam wielokrotnie pracując w Radzie Osiedla przekonałem się, jak urzędnicy w najprostszych z pozoru sytuacjach i problemach nie chcą słuchać mieszkańców, jak prezydent coś obiecuje, a potem tego nie realizuje. Mieszkańcy są często w Poznaniu przez władzę lekceważeni. Ryszard Grobelny, rządząc już 16 lat, otoczył się wieloma skompromitowanymi osobami, wobec których co gorsza nie potrafi wyciągnąć konsekwencji.

Alternatywą jest Jacek Jaśkowiak. Natychmiastowych cudów na pewno się nie można spodziewać, ale wiem że jego prezydentura będzie lepsza dla Poznania. Przede wszystkim ma wolę rozmawiania i słuchania mieszkańców. Sam wywodzi się z ruchu społecznego My-Poznaniacy (do którego należałem do 2013 r.), dlatego jego poglądy na Poznań są zbieżne z moimi.

22 listopada KWW Koalicja Prawo do Miasta oficjalnie poparła Jacka Jaśkowiaka w II turze wyborów prezydenckich. Wszystkich moich wyborców gorąco zachęcam do głosowania na niego 30 listopada. Razem możemy zmieniać Poznań!

Zapraszam także na stronę www.jaskowiak.pl, gdzie jest przedstawiony program oraz sylwetka kandydata.

Dodaj komentarz