Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na adaptację i budowę drogi rowerowej w ul. Dolna Wilda w Poznaniu. Dzięki temu, przystosowana zostanie istniejąca droga technologiczna (zbudowana przez Aquanet) na drogę pieszo-rowerową o długości 1,4 km.

Projekt zakłada dostosowanie istniejącej drogi serwisowej o nawierzchni asfaltowej zbudowanej 2 lata temu przez Aquanet wzdłuż ulicy Dolna Wilda na drogę pieszo-rowerową. Aquanet, po zbudowaniu tego ciągu, zamieścił przy nim znaki zakazujące poruszania się pieszo i rowerem. Zdarzały się przypadki, że policja w tym miejscu wystawiała mandaty za przechodzenie lub przejeżdżanie rowerem.

Zmiany zakładają też dobudowanie fragmentów od istniejącej drogi do ul. Czechosłowackiej oraz do ul. 28 Czerwca 1956 r. Powstaną też przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu ul. Dolnej Wildy i Czechosłowackiej.

 

Realizacja zadania jest skutkiem składanej przeze mnie interpelacji.

Ponadto, dzięki mojej poprawce budżetowej, powstaje też droga rowerowa wzdłuż ul. Czechosłowackiej (od ul. Łozowej do Dolnej Wildy) oraz ścieżka przez Dębinę do mostu kolejowego przez Wartę. Poprawka uwzględniała też zbudowanie drogi rowerowej w ul. Dolna Wilda (pomiędzy ul. Czechosłowacką a Piastowską – koło Aquanetu) – niestety fragment ten przebiega przez działkę prywatną (na wysokości ul. św. Szczepana), dlatego najpierw ZDM musi wykupić tę działkę.

Prace na Dolnej Wildzie mają zakończyć się pod koniec kwietnia. Po realizacji wszystkich powyższych zadań, powstanie spójna sieć dróg rowerowych w rejonie Dębca wraz z połączeniami w kierunku centrum miasta, Starołęki oraz Świerczewa.

 

Dodaj komentarz